Vamos Sports Complex içerisinde -2 katında bulunmaktadır.

Hermos Group

HERMOS REHABİLİTASYON

Hermos Sportif Rehabilitasyon işletmemiz, Vamos Sports Complex içerisinde -2. katında bulunmaktadır. Şehir merkezine olan yakınlığıyla da avantaj sağlayan merkezimiz sportif rehabilitasyon, fizyoterapist desteği, manuelterapi, medikal ve klasik masaj gibi hizmetleri ile spor kulüpleri, sporcular ve tüm misafirlerimizin genel durumu göz önünde bulundurularak ihtiyaca özel programlar oluşturulur. 2012 yılında “Spor ve Rehabilitasyon sektörüne çözüm ve destek olmak” ilkesiyle yola çıkan ismimiz, geçen süreç içerisinde şubelerini çoğaltıp farklı konseptler ekleyerek mutlak müşteri memnuniyetine yönelik ev sahipliği yapmaktadır. Alınan ve uygulanan eğitimlerle hizmetlerimizi en iyi şekilde yapmamızı sağlayacak insan kaynağına, teknik bilgi ve donanıma sahip kurumsal bir firmayız. Hizmetlerimizle fark yaratır, sonuç odaklı çalışmanın mükafatı olarak misafir kazanırız. Sürekli gelişen, değişen, sorgulayan ve öğrenen bir iş kültürüyle çalışır, katkı yaratan çalışanlarımızı ayrıştırır ve ödüllendiririz. Spor ve anatomi ilkelerinden ödün vermeden mutlu çalışan kadromuzun istikrarını sağlayarak rehabilitasyon konusunda en çok talep gören rehabilitasyon merkezi olma yolunda ilerlemek arzusundayız.

Sportif Rehabilitasyon

Günümüzde birçok neden fiziksel rahatsızlıkların artmasına ve/veya rahatsızlık sonrası iyileşme sürecinin uzamasına neden olmaktadır…   Gelişen teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı bir gerçektir. Fakat hareketsiz yaşam, manyetik alan dalgalarının bozulması ve gıdasal ürünlerin doğallığıyla oynanması, teknolojinin insan sağlığını olumsuz etkileyen yönleridir. Son yıllarda fiziksel rahatsızlıkların artış göstermesi bu durumu doğrular niteliktedir. Sportif rehabilitasyon; rahatsız olan bölgenin doğru ve zarar görmeyeceği sınırlarda kuvvetlendirilmesine, ayrıca kasların statik ve dinamik esnetmelerle uzatılarak rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel kuvvetin sağlanması ve kasların esnetilmesi, bölgedeki baskının azalmasına ve kan dolaşımının artmasına yardımcı olmaktadır…

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi, özel tekniklerin kullanıldığı ve el ile uygulanan terapi yöntemlerinin genel adıdır…

Manuel terapi teknikleri eklemlere veya ilişkide bulunan yumuşak dokulara yapılan ve el becerileri gerektiren pasif hareketlerdir. Bu yöntem ülkemizde henüz yeni bir terapi olsa da, geçmişi Hipokrat’a kadar dayanmakta ve modern tıpta da yerini almaktadır. Manuel terapinin asıl amacı; mevcut olan problemlerin sebeplerinin tespit edilmesi, problemin en kısa sürede ortadan kaldırılması ve yenilenmenin hızlanmasıdır. Kişilerin yaşam tarzları ve beslenme alışkanlıkları, vücut analizleri, varsa yaptıkları spor ya da egzersizler, kas kuvvetleri ve var olan diğer medikal problemleri ayrıntılı olarak incelenerek, problemleri ortaya çıkaran etkenler belirlenmekte ve hastalar bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Manuel Terapi Yaklaşımları ve Faydaları Dokunun durumuna göre derin friksiyonlar, mobilizasyonlar, manipülasyonlar, eklem biyomekaniğini düzeltme amaçlı traksiyon, germe, kas gevşetme, egzersiz teknikleri kullanılmaktadır.

 • Bu tekniklerle;
 • ●Eklemlerin etrafındaki aşırı gergin ve bloke olmuş dokuların açılması yoluyla; ağrı, sertlik ve gerginliklerin giderilmesi sağlanır.
 • ●Kasın esnekliğini artırarak doğru ve verimli çalışması sağlanır.
 • ●Mekanik uyarılar verilip ağrı sinyallerini taşıyan sinirlerin iletimi azaltılarak ağrı kesici etki sağlanır.
 • ●Endorfin denilen ağrı kesici maddenin salınımı yoluyla ağrı azaltılır.

HidroTepari

Hidroterapi su içinde ve suyun yardımıyla yapılan bir rehabilitasyon uygulamasıdır…

Suyun kaldırma kuvveti, eklemler ve kaslar üzerine binen yükün azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca hareketi başlatıcı ve kolaylaştırıcı etkisiyle dışarıda yapılamayan aktivitelerin suyun içinde yapılmasına olanak verir. Bölgeye binen yükün azalması, ağrıların kontrol altına alınmasına ve özellikle eklem bölgelerinin rehabilitasyon esnasında yeni sakatlıklar oluşmasını engellemektedir. Kişinin su içinde fiziksel çalışmayı daha rahat yapması, kendine güvenmesine ve psikolojik olarak rahatlamasına da yardımcı olmaktadır. Yapılan tüm araştırmalar hidroterapiye uygun görülen rahatsızlıklarda, kişiye uygulanan rehabilitasyon süreci sonrasında, bölgenin kuvvetlendiğini ve iyileşme sürecinin daha hızlı tamamlandığını göstermektedir.

fiziksel gelişim programı

Programda 7-17 yaş grubundaki bireylerin fiziksel gelişimlerinin doğru ve verimli olarak devam edebilmesine yönelik çalışmaları planlanmaktadır.Yapılan analizler doğrultusunda kişiye özel hazırlanan fiziksel gelişim programı ile;

 • ●Denge, koordinasyon
 • ●Kuvvet, çabukluk, dayanıklılık Eksiklikleri tamamlanmakta
 • ●Kas
 • ●Tendon, bağ
 • ●Eklem
 • ●İskelet sistemi
 • Problemleri rehabilite edilebilmektedir.

Ayrıca bir spor dalı ile uğraşan bireylerin yaptığı sportif aktiviteye uygun fiziksel gelişim programları oluşturularak, bireyin spor hayatında daha başarılı olması ve spor sakatlığı yaşama riskinin azaltılması hedeflenmektedir. Her bireyin fiziksel gelişim döneminde profesyonel bir dokunuşa ihtiyacı vardır. Çocuklarınızın geleceğe emin adımlar atmalarına yardımcı olmak için biz hazırız.

klasik masaj

Klasik masaj rahatlatıcı, gevşetici, fizyolojik ve psikolojik etkilere sahip masaj çeşididir…

Klasik masaj sırasında öncelikle kan dolaşımı artar ki bu durum pek çok rahatsızlığın kendiliğinden düzelmesi için bile yeterli olabilmektedir. Artan kan dolaşımı ile organ ve dokulara taşınan kan miktarı artmakta ve dolayısıyla taşınan oksijen miktarında artış görülmektedir. Oksijen tüm organların ihtiyaç duyduğu önemli bir besin kaynağıdır. Organ ve dokulara taşınan oksijen o bölgelerde biyokimyasal olayların daha verimli olması ve bu reaksiyonlar sonrası vücut için zararlı olan asidik maddelerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Kasların arasında yer alan ve lenf damarlarındaki sıvının akışkanlığını kolaylaştırır. Klasik masaj fiziksel, zihinsel, ruhsal dinlenmeye yardımcı olur. Uygulama süresi 45 dakikadır.

spor masajı

Spor masajını klasik masajdan ayıran en önemli özellik ritm, süre ve bası miktarlarının farklı olmasıdır…

Bu masaj türünde uyarıcı amaçlı hareketler çoğunluktadır ve yapılan spora göre farklılıklar göstermektedir. Spor masajında uygulanan orta ve sert baskılar sportif faaliyet sonrası oluşan laktik asit düzeyinin azalmasına ve kas içi basıncın dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Spor masajından sonra kaslardaki kan dolaşımı artarak, sporcunun bir sonraki antremana en iyi seviyede hazırlanmasını sağlamaktadır. Ayrıca spor masajı bir sonraki sportif faaliyette sakatlanma riskini de azaltmaktadır. Uygulama süresi 60 dakikadır.

medikal masaj

MEDİKAL MASAJ Medikal masaj modern tıpta alternatif terapi yöntemi olarak bilinmektedir…

Uygulama teknikleri yüzyıllar öncesinden günümüze kadar gelmektedir. Medikal masaj, ihtiyaç duyulan sorunlu bölgelere konusunda deneyimli terapistler tarafından uygulanmalıdır. Yapılan masajın şiddeti, hızı ve miktarı rahatsızlıklara göre değişmektedir. Masajın rahatsız olan bölgenin iyileşme sürecine olumlu etki ettiği bilinmektedir. Yapılacak olan uygulamalar tedavi süreci devam eden rahatsızlıklarda doktor kontrolünde ve tavsiyesinde programlanmaktadır. Uygulama süresi 30 dakikadır.

REFLEKSOLOJİ

Refleksoloji, bilimin kabul ettiği ve uyguladığı, tedaviye yardımcı bir ek terapi yöntemidir…

İnsan bedenindeki organların sinir uçları, ayak tabanında ve el ayasında sonlanmaktadır. Bu bölgelere yapılacak doğru uyarılar bağlı olduğu organın doğru ritimde çalışmasına destek olmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı bloke olan sinir uçları konunun uzmanı refleksologlar tarafından el yöntemi ile tespit edilebilmektedir. Tespit edilen bölgelere yapılacak baskılar, masajlar ve titreşimler sinirin uyarılmasına ve rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Ayak uçlarının algılarını açmakta ve bu bölgeler aracılığıyla organlar ile iletişimin tekrar kurulmasına yardımcı olmaktadır. Uygulama süresi 45 dakikadır.

hamile masajı

Hamilelik döneminde uygulanan masaj terapisi yatıştırıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahiptir…

Bu dönemde anne adaylarında en sık rastlanan şikayetler; sırt ve bel ağrısı, ayaklarda ve ayak bileklerindeki ödem ve şişmelerdir. Hissedilen sırt ve bel ağrısının sebebi, vücuttaki ağırlık merkezinin değişmesiyle anatomik yapıda meydana gelen değişiklikler ve kilo artışıdır. Vücutta meydana gelen ağrı ve şişliklerin verdiği rahatsızlık yorgunluğa, duygusal açıdan olumsuzluklara yol açar. Oturur pozisyonda sırt bölgesine, el ve ayaklara yapılacak yumuşak masajlar tüm vucudun gevşemesine ve kan akışının düzenlenmesine destek olacaktır. Hamile masajı pelvik bölgeye uygulanmamalıdır. Uygulama süresi 30 dakikadır.

HERMOS REHABİLİTASYON

İLETİŞİM

Hermos Rehabilitasyon
Çukurambar, Muhsin Yazıcıoğlu Cd. No:5 D:No:49

Hermos Rehabilitasyon
(0312) 285 60 68

Hermos Group
info@hermos.com.tr

Hermos Group Tüm Hakları Saklıdır ©