-182 Yatak Kapasitesi
-6.855 m² Alana Kurulu
-7 Kat – 8.600 m² Hizmet Verilen Kapalı Alan
-Son Teknoloji Fizik Tedavi Ekipmanlar
-Geniş ve Ferah Rehabilitasyon Alanları
-Alanında Uzman Hekim ve Fizyoterapist Kadrosu2

Hermos Group

HERMOS ORTADOĞU FİZİK TEDAVİ HASTANESİ

Hastanemiz,7000 metrekare yeşil alan üzerine kurulu, 300 metrekare rehabilitasyon salonu ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanında yüksek teknolojiye sahip cihazlarla özel olarak dizayn edilmiş ve hastalarımızın hizmetine sunulmuştur.
Amacımız; konusunda tecrübeli uzman doktorlarımız, fizyoterapistlerimiz ve yardımcı sağlık personelimiz ile sizlere ev ortamını aratmayacak sıcaklık ve içtenlikle; “ÖNCE SAĞLIK” prensibi ile hizmet vermeye devam ediyoruz.

KURU İĞNELEME (akupunktur)

Fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavileri arasında yer alan “Kuru iğne yöntemi” kronik kas iskelet sistemi hastalıkları ve bu hastalıklara bağlı oluşan ağrı ve hareket kısıtlılıklarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Tedavide ince enjeksiyon iğneleri kullanılır ve bu iğneler ilaç içermez. Kasta oluşan sertleşmeler, iğnenin mekanik etkisinden faydalanılarak giderilmeye çalışılır. Fibromiyalji, kronik kas ve iskelet sistemi hastalıkları ve bu hastalıklara bağlı oluşan ağrı ve hareket kısıtlılıklarının tedavisinde son dönemde sıkça kullanılan kuru iğne tedavisinin, ince ve çeşitli boylarda iğneler sayesinde kaslara uyarı vererek yapılmaktadır.

Kayropratik Tedavi

Kayropraktik tedavi ilk ortaya çıktığı yıllardan bu yana hem akut hem de kronik mekanik kaynaklı omurga hastalıklarında kullanılmaktadır. Buna göre omurilik tümörü ve enfeksiyonu ile kırık dışında diğer tüm hastalıkların tedavisinde ilk seçilen yöntem olmaktadır. Diğer bir deyişle, omurganın mekanik işlev bozukluğundan kaynaklanan rahatsızlıkların teşhisi, tedavisi ve bunların sinir sistemi üzerindeki etkilerini azaltan manuel tıp girişimleridir. Tedavi edilecek alan omurga üzerinde saptanır ve eller kullanılarak ilgili eklem harekete geçirilir. Böylece sıkışmış sinirler üzerindeki mevcut baskı ortadan kaldırılır.

PRP Tedavisi

PRP; (Platelet rich plasma)  kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir. Vücuttaki temel görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamak olan plateletler, içerdikleri büyüme faktörleri sayesinde yara iyileşmesinde önemli role sahiptir. PRP tedavisi ile kişinin kendi kanıyla vücudundaki bazı hastalıkları iyileştirmek ve cilt gençleştirmek mümkündür. İlaç yerine kişinin kendi kanının kullanıldığı PRP tedavisinde özellikle çevresel ve genetik faktörlerle birlikte yavaşlayan hücre yenilenmesinin önüne geçilir. PRP; saç dökülmesinden, cilt gençleştirmeye, ağrı tedavisinden, ortopedik pek çok hastalığın tedavisinde kullanılır.

eswt şok dalga tedavisi

ESWT (vücut dışı şok dalga tedavisi) vücut dışında oluşturulan basınç dalgalarının çelik başlı bir aplikatör vasıtası ile vücudun istenilen bölgesine odaklanmasıyla uygulanan bir tedavi yöntemidir. ESWT cihazının içerisinde ultrason dalgalarının yaklaşık 10 katı gücünde ses dalgaları oluşur. Bu dalgalar özel bir aplikatör vasıtasıyla vücuda değdirildiği noktalarda tedavi gerçekleştirir. ESWT, uygulandığı bölgede kanlanmayı artırarak vücudun kendi iyileştirme mekanizmalarının devreye girmesini sağlayarak etki eder. Ayrıca kas spazmını çözer, kolajen yapımını uyararak hasar gören tendon ve dokuların rejenerasyonunu sağlar ve hızlı iyileşmeyi oluşturur.

Sportif Rehabilitasyon

Günümüzde birçok neden fiziksel rahatsızlıkların artmasına ve/veya rahatsızlık sonrası iyileşme sürecinin uzamasına neden olmaktadır… Gelişen teknolojinin hayatı kolaylaştırdığı bir gerçektir. Fakat hareketsiz yaşam, manyetik alan dalgalarının bozulması ve gıdasal ürünlerin doğallığıyla oynanması, teknolojinin insan sağlığını olumsuz etkileyen yönleridir. Son yıllarda fiziksel rahatsızlıkların artış göstermesi bu durumu doğrular niteliktedir. Sportif rehabilitasyon; rahatsız olan bölgenin doğru ve zarar görmeyeceği sınırlarda kuvvetlendirilmesine, ayrıca kasların statik ve dinamik esnetmelerle uzatılarak rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Bölgesel kuvvetin sağlanması ve kasların esnetilmesi, bölgedeki baskının azalmasına ve kan dolaşımının artmasına yardımcı olmaktadır.

MANUEL TERAPİ

Manuel terapi, özel tekniklerin kullanıldığı ve el ile uygulanan terapi yöntemlerinin genel adıdır… Manuel terapi teknikleri eklemlere veya ilişkide bulunan yumuşak dokulara yapılan ve el becerileri gerektiren pasif hareketlerdir. Bu yöntem ülkemizde henüz yeni bir terapi olsa da, geçmişi Hipokrat’a kadar dayanmakta ve modern tıpta da yerini almaktadır. Manuel terapinin asıl amacı; mevcut olan problemlerin sebeplerinin tespit edilmesi, problemin en kısa sürede ortadan kaldırılması ve yenilenmenin hızlanmasıdır. Kişilerin yaşam tarzları ve beslenme alışkanlıkları, vücut analizleri, varsa yaptıkları spor ya da egzersizler, kas kuvvetleri ve var olan diğer medikal problemleri ayrıntılı olarak incelenerek, problemleri ortaya çıkaran etkenler belirlenmekte ve hastalar bir bütün olarak değerlendirilmektedir. Manuel Terapi Yaklaşımları ve Faydaları Dokunun durumuna göre derin friksiyonlar, mobilizasyonlar, manipülasyonlar, eklem biyomekaniğini düzeltme amaçlı traksiyon, germe, kas gevşetme, egzersiz teknikleri kullanılmaktadır.
 • Bu tekniklerle;
 • ●Eklemlerin etrafındaki aşırı gergin ve bloke olmuş dokuların açılması yoluyla; ağrı, sertlik ve gerginliklerin giderilmesi sağlanır.
 • ●Kasın esnekliğini artırarak doğru ve verimli çalışması sağlanır.
 • ●Mekanik uyarılar verilip ağrı sinyallerini taşıyan sinirlerin iletimi azaltılarak ağrı kesici etki sağlanır.
 • ●Endorfin denilen ağrı kesici maddenin salınımı yoluyla ağrı azaltılır.

HidroTepari

Hidroterapi su içinde ve suyun yardımıyla yapılan bir rehabilitasyon uygulamasıdır…
Suyun kaldırma kuvveti, eklemler ve kaslar üzerine binen yükün azalmasına yardımcı olmaktadır. Ayrıca hareketi başlatıcı ve kolaylaştırıcı etkisiyle dışarıda yapılamayan aktivitelerin suyun içinde yapılmasına olanak verir. Bölgeye binen yükün azalması, ağrıların kontrol altına alınmasına ve özellikle eklem bölgelerinin rehabilitasyon esnasında yeni sakatlıklar oluşmasını engellemektedir. Kişinin su içinde fiziksel çalışmayı daha rahat yapması, kendine güvenmesine ve psikolojik olarak rahatlamasına da yardımcı olmaktadır. Yapılan tüm araştırmalar hidroterapiye uygun görülen rahatsızlıklarda, kişiye uygulanan rehabilitasyon süreci sonrasında, bölgenin kuvvetlendiğini ve iyileşme sürecinin daha hızlı tamamlandığını göstermektedir.

fiziksel gelişim programı

Programda 7-17 yaş grubundaki bireylerin fiziksel gelişimlerinin doğru ve verimli olarak devam edebilmesine yönelik çalışmaları planlanmaktadır.Yapılan analizler doğrultusunda kişiye özel hazırlanan fiziksel gelişim programı ile;
 • ●Denge, koordinasyon
 • ●Kuvvet, çabukluk, dayanıklılık Eksiklikleri tamamlanmakta
 • ●Kas
 • ●Tendon, bağ
 • ●Eklem
 • ●İskelet sistemi
 • Problemleri rehabilite edilebilmektedir.
Ayrıca bir spor dalı ile uğraşan bireylerin yaptığı sportif aktiviteye uygun fiziksel gelişim programları oluşturularak, bireyin spor hayatında daha başarılı olması ve spor sakatlığı yaşama riskinin azaltılması hedeflenmektedir. Her bireyin fiziksel gelişim döneminde profesyonel bir dokunuşa ihtiyacı vardır. Çocuklarınızın geleceğe emin adımlar atmalarına yardımcı olmak için biz hazırız.

HERMOS ORTADOĞU FİZİK TEDAVİ HASTANESİ​

İLETİŞİM

Hermos Ortadoğu
Kızılcaşar Mahallesi 2744 Sokak No 1 TSK Reh. ve Bak.Merkz. 2744 Sokak No:1, 06830 Gölbaşı/Ankara

Hermos Ortadoğu
444 1 750

Hermos Group
info@hermos.com.tr

Hermos Group Tüm Hakları Saklıdır ©